تبلیغات X
امیر نظری
تلویزیون سامسونگ
دیجی بروز
قطعات گیربکس
ساعت هوشمند
خرید کفش تبریز
طراحی وب سایت
طراحی سایت شرکتی
طراحی سایت فروشگاهی
سئو سایت
پروژه آماده افتر افکت
پروژه آماده پریمیر
موشن گرافیک آماده
دوره اسکین کر
فروشگاه اینترنتی
طراحی سایت
وارد کننده پخش عمده لیست قیمت خرید لوازم جانبی کامپیوتر شبکه و لوازم جانبی موبایل در تهران دی نت
قطعات اصلی کامپیوتر قیمت خرید قطعات اصلی پردازنده اینتل ای ام دی مادربرد رم کامپیوتر هارد دیسک کارت گرافیک حافظه SSD پاور کیس اوستا آی تی ایسوس ازراک گیگابایت ام اس آی بایوستار
لیست قیمت خرید فروش پخش تاچ ال سی دی اورجینال شرکتی اصلی گوشی موبایل اپل سامسونگ آیفون شیائومی هواوی تهران جمهوری پاساژ علاالدین در فروشگاه اینترنتی مای فون
سپیدار وب : اتصال اطلاعات نرم افزار سپیدار همکاران سیستم به ووکامرس سپیدار وب بهترین سیستم حسابداری آنلاین تحت وب ووکامرس نرم افزار حسابداری متصل به فروشگاه اینترنتی کارتابل اتصال نرم افزار حسابداری دشت، سپیدار همکاران سیستم به ووکامرس حسابداری فروشگاهی آنلاین اتصال حسابداری به ووکامرس اتصال نرم افزار حسابداری به سایت ارتباط نرم افزار حسابداری به سایت فروشگاه آنلاین ارتباط سیستم حسابداری به افزونه ووکامرس سیستم مدیریت محتوای وردپرس سپیداروب اتصال ووکامرس به نرم افزار حسابداری نمایندگی نرم افزار حسابداری طراحی سایت سئو طراحی اپلیکیشن اندروید و آی او اس
خرید تجهیزات ماینینگ
حفاظ آکاردئونی
معرفی انواع ویلا در شمال
تولیدی کیف
منابع دیجیتال مارکتینگ فارسی
قیمت سیمان
دانلود اهنگ ترکی
لیزر مو های زائد
سریال جزیره
با فروشگاه اینترنتی و آموزش های ما، خدای سئو بشید و درآمد دلاری کسب کنید
کسب درآمد دلاری با یادگیری سئو
اجاره هیلتی
کرگیری
لاغری با دستگاه
دمنوش نیوشا
برنج ایرانی
خرید دستگاه
هیرویت
گلدن لایف
ایکس اید
گلدن لایف
ایکس اید بی نسخه
گلدن لایت اینترنتی
بی نسخه گلدن لایف
گلدن لایف
هیرویت بی نسخه
داروخانه اینترنتی ایکس اید
Thick Oreo Milkshake


نکاتي در مورد انجام تلفن درماني موثر

گردابِ عاشقی

نکاتي در مورد انجام تلفن درماني موثر

نکاتي در مورد انجام تلفن درماني موثر

در حالي که بسياري از روانشناسان و بيماران براي درمان روانشناختي از ويدئو کنفرانس استفاده کرده اند ، اين گزينه به دليل محدوديت هاي فناوري و دسترسي يا نگراني هاي ترجيحي براي همه قابل اجرا نيست. درمان فقط تلفني يا صوتي شواهد محکمي دارد که از اثربخشي آن حمايت مي کند و بايد به عنوان گزينه اي مناسب براي مراقبت در نظر گرفته شود. با اين حال ، درمان فقط صوتي جنبه هاي منحصر به فردي براي روانشناسان و بيماران دارد که بايد در نظر بگيرند.

پس از در نظر گرفتن مواردي که در چک ليست فناوري خدمات تله روانشناسي ذکر شده است ، روانشناس همچنين بايد رضايت کامل آگاهانه را انجام دهد ، مسائل اخلاقي / حقوقي مربوط به سلامت دورکاري را در نظر بگيرد و تشخيص دهد که درمان صوتي براي اين بيمار مناسب است. روانشناس مي خواهد براي هر يک از مراجعين بالقوه ، ريسک و فايده اي را انجام دهد که نيازها و ملاحظات درماني خاص فرد را در هنگام مشارکت در بهداشت درماني از راه دور فقط صوتي برطرف کند.

همانطور که در مورد ساير سلامت از راه دور ، روانشناس به برنامه اي براي مديريت شرايط اضطراري و همچنين ايده اي در مورد انواع مسائلي که ممکن است نشان دهد درمان صوتي تنها براي يک فرد خاص کار نمي کند ، نياز دارد.

در اينجا چند نکته براي ارائه خدمات فقط صوتي آورده شده است.

بيمار و محل را بررسي کنيد

هنگامي که تشخيص داديد که درمان تلفني / صوتي براي يک بيمار خاص منطقي است ، برنامه ريزي کنيد که مرتباً در مورد وضعيت و مکان فرد س askال کنيد و ثبت کنيد. شما نمي توانيد تنظيمات را مشاهده کنيد بنابراين مهم است که اطمينان حاصل کنيد که بيمار شما است و آنها در يک مکان خصوصي هستند.

در مواقع اضطراري ، هر بار تأييد محل بيمار ، اطمينان حاصل مي کنيد که در صورت نياز مي توانيد از او کمک بگيريد. و حتي اگر بيمار شما براي اورژانس سلامت رواني کم باشد ، روانشناسان قبلاً گزارش داده اند که بيمار (کودک) در طول جلسه سلامت از راه دور فعال مي شود ، زمين مي خورد و شروع به گريه مي کند و روانشناس بايد به سرپرست برسد.

ممکن است اتفاقات ناگوار ديگري نيز رخ دهد ، مانند خفگي بيمار هنگام نوشيدن مقداري آب يا موارد ديگر که تهديد کننده خودزني است.

حفظ حريم خصوصي و محرمانه بودن

هم شما و هم بيمار بايد در طول جلسه و بعد از آن از حريم خصوصي و محرمانه بودن اطمينان حاصل کنيد. هر فرد بايد بتواند دستگاه را ايمن کند يا در غير اين صورت از تشخيص فعاليت ديگران بر روي تلفن جلوگيري کند.

به عنوان مثال ، بيمار يا درمانگر را مي توان در ليست مخاطبين فقط با حروف اوليه مشخص کرد. با کنفرانس ويدئويي ، اغلب مي توان مشاهده کرد که آيا شخص ديگري در جلسه حضور دارد يا خير ، اما آيا شخص تنها است يا خير ممکن است نياز به تأييد شفاهي با درمان فقط صوتي باشد.

هم روانشناس و هم بيمار بايد از تماس Wi-Fi عمومي يا ناامن براي تماس با تلفن همراه يا ساير دستگاه ها خودداري کنند. هدست کيفيت صدا را بهبود مي بخشد ، راحت است و محرمانه تر از استفاده از گزينه بلندگوي تلفن است. در صورت امکان ، از استفاده از تلفن شخصي خودداري کنيد ، بلکه به تلفن تجاري يا نمايندگي اعتماد کنيد.

حواس پرتي ها را به حداقل برسانيد

بسياري از بيماران و گاهي روانشناسان ، داشتن روال قبل و بعد از جلسه درماني مفيد است. همانطور که ويزيت هاي حضوري نيازمند گذر منظم به جلسات و احوالپرسي از بيماران در منطقه انتظار و پس از آن ترانزيت پس از جلسه براي بيمار يا کاغذبازي براي روانشناس است ، هر يک از طرفين ممکن است برنامه ريزي براي انتقال چند دقيقه اي قبل و بعد از جلسات مفيد باشد. به ايجاد انتقال به درمان يا از درمان مي تواند براي اطمينان از حضور بيشتر در طول جلسه واقعي مفيد باشد.

در حالي که يک فضاي جداگانه براي مشارکت در درمان براي رعايت حريم خصوصي مهم است ، براي تمرکز و تمرکز نيز مهم است. بيمار را تشويق کنيد تا آنچه را که براي يافتن آن فضا لازم است انجام دهد ، اعم از اينکه اتومبيل ، اتاق پودر يا نيمکت دور از درختي که از ديگران جدا شده است ، انجام دهد.

علاوه بر اين ، هنگام استفاده از تلفن هوشمند براي جلسات فقط صوتي ، ساير برنامه ها ، زنگ ها ، اعلان ها و زنگ هشدارها را خاموش کنيد که مي تواند زمان اختصاص داده شده به طور خاص براي رفع نگراني هاي سلامت رواني و رفتاري را مختل کند. سرانجام ، صفحه تلفن هوشمند را پايين بگذاريد و بيمار خود را تشويق کنيد تا همين کار را انجام دهد ، حتي پيام هاي خاموش يا ساير اخطارهايي که در طول جلسه مي آيد حواس شما را پرت نمي کند.

اقدامات اخلاقي خوب را حفظ کنيد

اصول مندرج در قوانين اخلاقي APA به همان اندازه که براي دستورالعمل هاي متعددي که APA ارائه مي دهد ، براي درمان فقط صوتي مناسب است. فناوري درمان اصول عملکرد اخلاقي خوب را که با دستورالعمل هاي عملي و اجماع حرفه اي آگاه شده است ، تغيير نمي دهد. توجه به هر گونه نگراني و نسبت نسبي ريسک به سود ، ضروري است n براي ثبت تصميمات باليني خوب

تفاوت هاي ارتباطي را بپذيريد

اکثر مردم به برقراري ارتباط رودررو با ديگران عادت دارند ، حتي اگر در حال حاضر اغلب از طريق ويدئو کنفرانس انجام مي شود. درمان فقط صوتي هنوز به مهارت هاي ارتباطي خوب نياز دارد ، اما مستلزم اين است که ما به نشانه هاي غيرکلامي گوش دهيم نه اينکه به دنبال اين نشانه ها باشيم. ممکن است برخي از روانشناسان به دليل تفاوت در سرعت و سرعت گفتمان ، مکث ها ، ترديدها ، تغيير در لحن يا انحراف يا تفاوت هاي ديگر گوش دادن را ترجيح دهند نه اين که به طور مداوم بصورت بصري روي نشانه ها و تغييرات غيرکلامي تمرکز کنند.

با تمرين ، مي توان با انواع مختلف "غير کلامي" بيشتر هماهنگ شد ، اما روانشناسان ممکن است به خصوص در ابتدا متوجه شوند که آنها بايد در ارتباط با همدلي و تلاش هاي خود براي ايجاد رابطه آشکارتر و مستقيم تر عمل کنند. گفتن جملاتي مانند "من در حال حاضر نمي توانم چهره شما را ببينم ، به من بگو چه احساسي داري" يا "شما نمي توانيد مرا ببينيد ، اما من ناراحتم که با اين تجربه دشوار روبرو شديد" ممکن است مبادله احساسي را تسهيل کند.

علاوه بر اين ، ممکن است به صداهاي مکرر که نشان مي دهد به بيمار خود گوش مي دهيد نيز نياز باشد. در حالي که بيمار با مواد دشوار ، ايده هاي چالش برانگيز يا احساسات قدرتمند دست و پنجه نرم مي کند ، ممکن است به ظرفيت بيشتري براي تحمل سکوت نياز داشته باشد - به ويژه اينکه فرد نمي تواند بيمار را ببيند.

با همه بيماران ما ، وقتي فرهنگ ، قوميت يا زبان بيمار ما با فرهنگ ما متفاوت است ، بايد توجه ويژه اي داشته باشيم. اما ، هنگامي که ما فقط از طريق تلفن ارتباط برقرار مي کنيم ، مي خواهيم "خودمان را بررسي کنيم" تا مطمئن شويم که بر اساس آنچه مي شنويم بدون داشتن اطلاعات بصري اضافي ، فرضيات نادرستي انجام نمي دهيم.

اين امر به سادگي نياز به آگاهي و حساسيت بيشتري نسبت به اين تفاوتها و نحوه متفاوت از تماس تلفني دارد تا مکالمه حضوري. اين معمولاً در آغاز رابطه درماني با بيمار و درمانگر با يکديگر آشنا مي شود.

در صورت نياز به کمک مراجعه کنيد

وقتي از انجام کاري مطمئن نيستيد ، با همکاران آگاه ، قوانين مربوطه ، قوانين اخلاقي قابل اجرا و استانداردهاي حرفه اي موجود مشورت کنيد. انجمن مشاوره و روان درماني بريتانيا راهنمايي هاي مربوطه دارد. در مورد سوالات حقوقي ، با وکيل مجرب در اين زمينه مشورت کنيد.

مانند ساير مراقبت ها ، رابطه درماني بسيار مهم است و حفظ تمرکز بر ايجاد و برقراري رابطه قوي مي تواند به روانشناس و بيمار کمک کند تا با موفقيت از راه دور سلامت صوتي را براي رسيدن به اهداف درماني پيش ببرند.

منبع: مشاوره تلفني و اهميت آن در زندگي

+ نوشته شده در چهارشنبه 12 آبان 1400ساعت 1:46 توسط گردابِ عاشقی | | تعداد بازدید : 1